II семестр 2018-2019 н.р.

ЗВІТ

за II семестр 2018-2019 н.р.

про роботу методиста з іноземних мов Турчин О.М.

       У II семестрі 2018-2019 н.р. робота «Асоціації вчителів іноземних мов» зосереджувалась на впровадженні нових підходів до забезпечення методичного підгрунтя, що сприятиме практичному використанню учителями компетентнісним, інтегрованим, комунікативно-діяльнісним та особистісно зорієнтованим підходами у викладанні іноземної мови. Для оптимальної реалізації поставлених завдань функціонувала інтерактивна школа «Сучасний вчитель. Нові професійні стандарти».

       08.02.2019 відбулося засідання інтегрованої кафедри  «Lingua», тема воркшопу – “Особливості навчання мови з використанням хмарних технологій”. Учителів  знайомили з методикою формування мультимодальної грамотності, розповідали про точки дотику в роботі філологів та про важливість використання численних моделей відтворення інформації. Методист Турчин О.М. навчала учителів практичним навикам роботи з Web 2.0 tools, такими як WordArt, Jigsaw, Puzzle, Padlet, Tricider, StoryJumper, WheelDecide, MeetingWords, Jeopardy, Kahoot, Mentimeter.

       26.03.2019 відбулося дві сесії семінару-тренінгу “Фестиваль нестандартних та дієвих ідей навчання англійської мови у сучасній українській школі” для вчителів англійської мови усіх ланок: молодшої, середньої та старшої. Учителям були надані практичні поради для розвитку в учнів контекстуальної здогадки та розкриті основні секрети формування в учнів старших класів навички успішного виконання тестових завдань формату «Використання мови».  На семінарі розкривали особливості навчання письма у 1му класі з урахуванням комунікативних принципів навчання та навчали дієвих технік навчання учнів правильному та впевненому використанню лексичних та граматичних конструкцій в комунікативноорієнтованих ситуаціях та нових методичних прийомів, що гарантують збалансований підхід до розвитку навичок говоріння учнів середніх класів.

       5.04.2019 був проведений семінар-воркшоп на тему “Медіаграмотність та її інтегрування у навчальний процес при викладанні англійської мови”. Спікерами семінару виступили волонтер Корпусу Миру, CELTA-сертифікований викладач Шон Хікс, учитель англійської мови у ТСШ №3 Ольга Васько та викладач англійської мови у ТНЕУ, CELTA-сертифікований викладач Лілія Білогорка. Учителям шкіл міста детально розповідали про медіа та їх вплив на свідомість людей, розкривали основні психологічні засади медіаграмотності та способи розпізнавання фейкових новин. Спікери розкрили секрети ефективного використання медіаресурсів у освітньому процесі та продемонстрували новітні техніки та прийоми розвитку медіаосвітніх компетентностей.

       11.04.2019 методист Турчин О.М. презентувала представникам місцевої влади та неурядових організацій, освітянам міста та області освітні можливості співпраці Європейського Союзу та України та розповідала про можливості реалізації міжнародних проектів в рамках освітньої програми ЄС eTwinning Plus та масштабної співпраці з європейськими освітніми закладами, оскільки досвід співпраці освітян України та ЄС є ефективним та спрямованим на поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

       В рамках роботи освітнього трансфер-містечка інноваційних можливостей 18.04.2019 працювала компетентнісно-змістова локація вчителів іноземних мов та педагогів-організаторів, тема – “Інструменти та ресурси формувального оцінювання компетентностей учасників освітнього процесу”. Методисти Турчин О.М. та Нюня Т.Л. спільно з вчителями навчальних закладів міста розглянули різницю між формувальним і традиційним оцінюванням та продемонстрували дієві техніки формувального оцінювання. Педагоги ознайомилися з методикою створення компетентнісних задач та навчалися практичному їх вирішенню. Учасники воркшопу долучилися до інтерактивного опитування на платформі Mentimeter, спробували використати на практиці техніки SpeedDating та Bricolage, прокладали маршрут за допомогою інструментів інтерактивної дошки та презентували його аудиторії.

       7.05.2019 відбувся семінар-тренінг для вчителів англійської мови “Boost your students’ productive skills”. Спікером семінару виступила сертифікований викладач англійської мови (TKT, CELTA, IHCYLT), методист видавництва “Express Publishing” Наталя Ляшко, яка показувала на практиці, як ефективно впроваджувати комунікативні методики навчання. Запрошені діти – учні другого класу – вивчали нові слова та вчилися використовувати їх у реченнях, активували вивчений матеріал та долучалися до різноманітних видів діяльності. Вчителів міста навчали новим технікам та прийомам та демонстрували нові підходи до впровадження комунікативної методики на уроках у середній та старшій школі.

       15.05.2019 був проведений семінар-тренінг для вчителів англійської мови “Формування навичок 21го століття”, на якому вчителі заглибилися в один з аспектів викладання англійської мови, розкрили особливості використання пісень для ефективного навчання іноземної мови та познайомилися з інноваційними підходами та методами активізації умінь сприймання на слух.

       22.05.2019 методист Турчин О.М. провела нараду для голів методичних об’єднань вчителів іноземних мов з питань підготовки до проведення ДПА з іноземних мов та вчителів, відповідальних за організацію та проведення Державної підсумкової атестації у навчальному закладі.

       01-20.02.2019 методист Турчин О.М. проводила науково-методичну та психолого-педагогічну експертизу підручників з англійської мови для учнів 11 класу, рівень стандарту.

       01-22.03.2019 методист Турчин О.М. проводила практичні заняття для вчителів іноземних мов в рамках курсів підвищення кваліфікації при ТКМЦНОІМ. Протягом чотирьох тижнів учителі опановували принципи створення та використання комунікативних вправ, поглиблювали свої знання та практичні навички застосування комунікативної методики на уроках іноземної мови, ознайомлювались з основними принципами комунікативного методу та складовими компонентами комунікативної компетенції, формами організації та засобами реалізації використання комунікативної методики на уроках іноземної мови. Учителям було продемонстровано практичне використання інтерактивних технік та методів та надані рекомендації щодо написання конспекту уроку на основі комунікативної методики.

       З метою реалізації програм національно-культурного розвитку та  сприяння всесторонньому освітньому та культурному розвитку дітей в Україні у період лютий-квітень 2019 року було організовано ряд концертів аматорського хору “Fusion Philadelphia” для школярів та студентів міста, а також уроки англійської мови волонтерами просвітницької благодійної організації “Епоха 2.2”.

       У рамках проведення року французької мови в Україні 27.03.2019 у ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася Французька Весна. Ідеєю конференції було об`єднання франкофонів та франкофілів – усіх, хто вивчає французьку мову, цікавиться культурою Франції та інших франкомовних країн. З доповідями виступили учні Тернопільських шкіл 9-10 класів (ТЗОШ №11 і ТСШ №3).

       У період січень-квітень тривала підготовка вчителя французької мови Сагайдак К.О. до II та ІІІ турів фахового конкурсу “Учитель року” у номінації “Французька мова”. Методистом Турчин О.М. були проведені консультації з питань підготовки до конкурсу.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Створити безкоштовний сайт або блог на WordPress.com.

Up ↑

%d блогерам подобається це: