I семестр 2018-2019 н.р.

ЗВІТ

за I семестр 2018-2019 н.р.

про роботу методиста з іноземних мов Турчин О.М.

       У I семестрі 2018-2019 н.р. робота «Асоціації вчителів іноземних мов» зосереджувалась на вивченні та імплементації типових навчальних програм НУШ, дотримання державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів з іноземної мови, а також впровадження нових підходів до забезпечення методичного підгрунтя, що сприятиме реалізації інтегрованих змістових ліній та застосування комунікативно-діяльнісного підходу до навчально-виховного процесу. Для оптимальної реалізації поставлених завдань функціонувала інтерактивна школа «Сучасний вчитель. Нові професійні стандарти».

       21.08.2018 року методист з іноземних мов Турчин О.М. провела інструктивно-методичну нараду «Навчання за учнівським запитом. Особливості викладання іноземної мови в умовах НУШ», на якому учителям іноземної мови, які викладатимуть у 1, 5-10 класах, були надані інструкції та рекомендації щодо навчально-методичного забезпечення викладання іноземної мови за оновленими навчальними програмами. запровадження у навчальний процес нових підходів, що сприяють реалізації інтегрованих змістових ліній, та форм роботи, які відображають комунікативно-діяльнісний підхід до навчально-виховного процесу в рамках розвитку ключових життєвих компетентностей.

       19.09.2018 року відбулось засідання Інтерактивної школи Асоціації вчителів іноземної мови. Розглядались питання мотиваційних стимулів для учнів та вчителів щодо вивчення іноземної мови. Методист з іноземної мови Турчин О.М. знайомила вчителів з можливостями освітніх та наукових програм в Україні, а саме з платформами Erasmus+, School Education Gateway, Teacher Academy, На Урок та проектами GoGlobal та Global Teacher Prize. Вчителі німецької та англійської мов ТСШ №17 Вовк Н.Б. та Гнатюк Н.Л. розповідали про білінгвізм як спосіб інтеграції у полікультурний простір. Вчитель англійської мови гімназії “Гармонія” Порохняк Н.Т. ділилася досвідом організації та проведення літнього мовного табору за участю волонтера у рамках проекту GoCamp. Вчитель англійської мови ТЗОШ №14 Горішна О.М. розповідала про міжнародні освітні програми, а саме про можливості стажування у європейських країнах.

       8.10. 2018 року відбувся семінар-практикум для вчителів англійської мови “Планування ефективного уроку у 1 класі відповідно до засад Нової української школи”. Розглядалось питання основних особливостей Типових програм Нової української школи. Методист-консультант MacMillan Education Нестоїтер І.А. розповідала про основні етапи ефективного уроку англійської мови у 1 класі та демонструвала їх імплементацію на практиці. Вчителям шкіл міста були надані наочні приклади управління класом: організація та проведення ігор, вказівки та інструкції на уроці.

     30.10.2018 року відбулися дві сесії семінару-тренінгу “Ефективне навчання англійської мови у середній школі відповідно до принципів компетентнісного підходу”. Олена Калашнік, методист міжнародного освітньо-методичного центру Dinternal Education, розповідала про основні принципи композиції уроку та про важливість системності у плануванні збалансованих та змістовних уроків англійської мови, спрямованих на забезпечення високого рівня продуктивних навичок. Світлана Сорочинська, головний методист Dinternal Education, проводила майстер-клас із використанням цікавих та ефективних методів відпрацювання лексичного матеріалу з урахуванням діяльнісного підходу в середній школі.

       В рамках роботи освітнього трансфер-містечка інноваційних можливостей 16.11.2018 року працювала Комунікативна локація вчителів іноземних мов, присвячена міжнародній співпраці, впровадженню міжнародних проектів у школах. Методист з іноземних мов Турчин О.М. розповідала про базові принципи комунікативної мотивації та її роль у навчанні усному іншомовному спілкуванню на прикладі діяльності учнів гімназії “Гармонія” в проекті eTwinning, а також демонструвала приклади ефективних комунікативних проектів в умовах інформаційного суспільства. Вчитель ТСШ №3 Васько О.І. ділилася своїм досвідом участі у проекті “Транскордонне співробітництво” та розкривала ефективні способи мотивації учнів до вивчення іноземних мов через міжнародну соціалізацію. Вчитель ТСШ №5 Мариніна О.І. знайомила вчителів з можливостями проекту “Міст до вищої освіти у Німеччині” та говорила про іноземну мову як засіб інтеграції в полікультурне суспільство. Вчитель ТСШ №3 Грода Г.М. розкривала особливості інтерактивного вивчення культурного та навчального досвіду української діаспори у США у співпраці з “Ridna shkola of Boston”. Вчитель ТСШ №3 Сагайдак К.О. поділилася корисними порадами щодо підвищення ефективності вивчення іноземних мов шляхом залучення учнів до проекту Erasmus+. Позитивний досвід участі у цьому проекті мають також учні ТСШ №5. Про це та про перспективи міжнародних проектів розповідала вчитель ТСШ №5 Погоріла О.І. Вчитель гімназії “Гармонія” Порохняк Н.Т. знайомила вчителів з особливостями Mystery Skype як формою комунікативного навчання. Справжньою родзинкою стала Skype зустріч з сербською вчителькою, яка на практиці показала вчителям, як можна зіграти в гру Mystery Skype.

       14.12.2018 року методистом з іноземних мов Турчин О.М. була проведена інформаційно-аналітична нарада для голів методоб’єднань та вчителів іноземної мови з питань оптимізації умов проведення I та II етапів олімпіад. Обговорювались проблемні питання, які виникають під час організації та проведення олімпіад з іноземних мов, а також напрацьовувались шляхи їх вирішення та подальші перспективи.

       17.12.2018 року методист з іноземних мов Турчин О.М. проводила вебінар “Технологія успішних проектів”. Метою вебінару було розкрити можливості онлайн платформи eTwinning для активної міжнародної проектної діяльності та розповісти про основні етапи написання та реалізації проекту. Спікер знайомила слухачів з основними вимогами та критеріями щодо створення результативного проекту.

      27.12.2018 року у м.Київ відбулася підсумкова щорічна конференція eTwinning Plus. Учасниками конференції стали вчителі та директори шкіл, які виграли European Quality Label. Тернопіль представляли вчителі ТКГ Холоденко Т.В., яка виграла відзнаку європейського взірця з проектом “Universal Children’s Day – Toy exchange” та Сікора Г.І. з проектом “Every child is an artist”, а також вчитель гімназії «Гармонія» Турчин О.М. з такою ж відзнакою за роботу над проектом “Europe greets Europe”.

       З метою засвоєння нових знань та розвитку компетентностей , заради досягнення конкретних очікуваних результатів та формування особистісного бачення світу 7.11.2018 року відбулось святкування Дня Святого Мартіна для тернопільських школярів. У святі взяли участь учні ТСШ №3 (вчитель – Гелюх Т.П.), ТСШ №7 (вчитель – Стасишин О.З.), ТСШ №17 (вчитель – Гайова Г.В.), ТЗОШ №19 (вчитель – Папроцька А.В.), ТСШ №29 (вчитель – Кравчук Т.В.), ТКГ (вчитель – Остапенко С.В.). Студенти німецького відділення ТНПУ ім.В.Гнатюка підготували театралізовану історію про Мартіна, провели цікаву інтерактивну вікторину для дітей та різноманітні конкурси. Під керівництвом вчителів учні заздалегідь розучили традиційну німецьку пісню до дня св. Мартина «Ich gehe mit meiner Laterne» та змайстрували ліхтарики.

       У рамках заходів, присвячених проведенню Року французької мови в Україні, та продовженням співпраці закладів початкової, базової і середньої освіти з закладами вищої освіти (Інституту міжнародних економічних відносин імені Б.Д. Гаврилишина), 18.09.2018 року у ТНЕУ проводився міжнародний учнівсько – студентський квест для знавців французької мови «Bonjour, l’annee francaise». Участь у квесті брали сім учнівських команд: представники ТУГ (вчителі Грабовська З.Я. і Панюс С.В.), ТСШ №3 (вчитель Сагайдак К.О.), ТСШ №5 (вчитель Хомишина Н.Р.), ТСШ №7 (вчителі Цар З.В. і Тулай А.Т.), ТЗОШ №11 (вчитель Краса Г.В.), ТЗОШ №19 (вчителі Василик О.М. і Матлак Л.І).

       26.11.2018 року відбувся відбірковий етап II туру фахового конкурсу “Учитель року” у номінації “Французька мова”. Представниками м.Тернополя були вчителі французької мови Грабовська З.Я. (ТУГ), Сагайдак К.О. (ТСШ №3), Цар З.В. (ТСШ №7), Краса Г.В. (ТЗОШ №11). Вчителі змагались у двох випробуваннях — «Практична робота» (мета випробування: оцінити вміння конкурсантів виконувати практичні завдання у межах навчального предмету, організувати роботу з учнями за темою дискусії, обраною в результаті жеребкування) та «Тестування з фахової майстерності». За результатами випробувань до фінального етапу пройшли вчителі Грабовська З.Я. (ТУГ), Сагайдак К.О. (ТСШ №3), Цар З.В. (ТСШ №7).

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Створити безкоштовний сайт або блог на WordPress.com.

Up ↑

%d блогерам подобається це: