Літні мовні табори – 2018

       Якісне навчання дітей іноземним мовам у контексті європейської інтеграції України та наближення до європейських стандартів є пріоритетом Міністерства освіти і науки України. Вектор удосконалення навчальних програм з різних предметів, у тому числі з іноземних мов, має першочергове значення. Один із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання дітей мовам – це створення літніх таборів з іноземних мов. Такі табори покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року. У таборах діти мають можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності.

      4 школи міста Тернополя долучилися до проекту GoCamp та мали змогу запросити  волонтера до роботи у літньому мовному таборі. У ТЗОШ №19 діяв пришкільний денний табір неповного дня, який відвідували 80 учнів. Волонтером працювала Ройсін Овен з Шотландії. Основними напрямками роботи табору були розвиток мовленнєвих навичок, критичного мислення учнів, формування вміння працювати в команді, робити вибір, знаходити вихід у нестандартних ситуаціях, а також спортивно-оздоровчий напрямок. Заняття проходили у вигляді інтерактивних ігор, квестів з використанням відео та аудіо матеріалів. Кожен день у таборі був тематичним. Волонтерка навчила дітей шотландських народних танців, провела дуже цікаві традиційні в Шотландії “Highlands Games”. Надзвичайно активними та творчими були учні у заходах, що проводилися у рамках тематичних днів, таких як «Let’s Get Crazy», театральних постановках смішних сценок, фестивалі сучасних пісень  «Eurovision», квестів «Scavenger Hunt», “Treasure Hunt”, спортивних змаганнях та виготовленні подарунків для друзів.  Особливо запам’яталися показ костюмів з підручних матеріалів та театральні постановки гумористичних історій. Учні вразили своїми малюнками та художніми виробами.

       13.08-22.08.2018р. у ТСШ №3  працював “Fun Camp”. Взяти участь у ньому запросили учнів 6-9 класів. До вихованців мовного табору «Fun Camp»  приїхали волонтери з Франції  Маель та Гвеналь. Завданнями забезпечення повноцінного літнього відпочинку в пришкільному таборі були: створити у дітей хороший емоційний настрій, розвивати творчі здібності, розширити загальний кругозір учнів, збагатити їх словниковий запас, навчити дітей співпрацювати у колективі, подолати мовний бар’єр. Відпочинок у таборі набув якісно нового змісту: знайомство, бесіди  англійською, обмін враженнями, робота у групах, екскурсії містом тощо. Останній день плідної співпраці завершився неперевершеним дійством – Talent Show,   де учні  мали змогу продемонструвати свої таланти та рівень володіння іноземною мовою.  Окрім того, школярі разом з волонтерами отримали чудову нагоду проявити себе у ролі розробників   додатку для компанії “Київстар”. Вихованці мовного табору презентували національні традиції, представляли українську кухню, проводили майстер-клас з приготування вареників, танцювали українські танці та грали в ігри, до участі в яких залучали Маеля та Гвеналя.

1

       У ТСШ №3 функціонував ще й пришкільний мовний табір «Поліглот», у якому  відпочивали, навчалися та змагалися  учні від 1-го по 6-ті класи. Використані вчителями матеріали відповідали сучасним тенденціям викладання іноземної мови. Для розвитку мовленнєвих навичок учням було запропоновано різні за типами, часом та спрямованістю завдання. Навчання поєднувалося з кращими виховними методиками, процес пізнання – з відпочинком.

2

       На базі гімназії «Гармонія» – відокремленого структурного підрозділу Галицького коледжу було організовано роботу літнього табору-студії «HAPPINESSHUB» у період 11.06-22.06.2018р. Учасники табору мали чудову нагоду практикувати навички спілкування англійською мовою з Джорджем Вутовим, студентом з Великобританії. Тематика табору-студії була інтелектуально-пізнавальною, яка мала на меті ознайомлення учнів з навколишнім світом – «We and the world around us». Учні працювали над відео проектом “Наш рецепт щастя”. Метою роботи табору-студії було працювати над розвитком нового всебічно розвиненого та освіченого покоління свідомих громадян України, здатних до навчання впродовж життя і готових до викликів 21-го століття, надихати молодь вільно володіти іноземними мовами та бути відкритими до інших культур і досвідів, сприяти формуванню позитивної мотивації для подальшого удосконалення англійської мови, сприяти обміну культурними цінностями та розширенню світогляду, зробити табір експериментальним майданчиком для новітніх технологій на методик навчання, подолати стереотипи серед іноземців щодо України, популяризувати волонтерський рух в Україні, сприяти позитивному позиціонуванню України в світі. Щодня проводилися заходи з узагальнення та систематизації знань учнів з теми (словниковий запас, граматичні конструкції, корисні у щоденному використанні). Заняття проводилися у формі ігор, круглих столів,  інсценування поставлених завдань та ситуацій, підготовки та захисту проектів.

       У ТНВК «Школа-ліцей №6 ім.Н.Яремчука» було організовано роботу англомовного табору «Книг неопалима купина»  для ліцеїстів школи та ліцеїстів Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Заняття проходили у формі ігрового спілкування.  Окрім занять було проведено  захоплюючий фото-квест «Fine People in Fine City», презентація путівників англійською мовою «Наше красиве місто Тернопіль», зустріч з Лесею Орляк, авторкою художньо-документальної повісті «Ти зробив усе, що зміг» та директором видавництва «Джура» Василем Ванчурою, поїздка у музей музичних інструментів «Камертон», с.Ішків,  та літературний квест селом, майстер-клас з виготовлення пряників, навчання танцям тощо. Завершення табірної зміни закінчилося представленням проектів «Книг неопалима купина», де ліцеїсти представили Музей живих скульптур з літературними героями книг відомих англійських та американських письменників.

       Працюючи над реалізацією завдань літнього мовного табору “Ternopil Kids” вчителі англійської мови ТСШ №7 допомагали вихованцям підвищити рівень володіння англійською мовою та подолати мовний бар’єр, удосконалювали мовні навички вихованців,поєднуючи навчання із захоплюючим відпочинком. Усі форми роботи було направлено на розкриття талантів дітей та створення мотивації для подальшого удосконалення мовленнєвої компетенції вихованців табору. Основним завданням учителів англійської мови було показати дітям інший, відмінний від шкільного, стиль навчання, де наголос робиться на практичній частині і знаннях, які можна застосовувати пізніше й у інших сферах. Вчителями були заплановані різноманітні форми і методи роботи з дітьми, а саме: вікторини,проекти, конкурси, лінгвістичні майстерні, рольові ігри, екскурсії « У гармонії з природою», міні-вистави. У мовному таборі діти мали можливість спілкуватися англійською мовою та застосовувати її у різних формах діяльності. Учні 1 – 5 класів об’єдналися у чотири загони: “Stars”, “Leaders”, “Champions”, “LOL”. Всі види діяльності загону були зорієнтовані на підтримання здорового способу життя. Це і фізкультхвилинки, і рухливі ігри, робота над проектом “ Our Food”, вікторина “ True – False”, лялькова вистава “ The Turnip”, лексичний конкурс “Kinds of Sports”, рольова гра “ Friend’s advice”. Особливо активно та зацікавлено працювали діти над фінальним проектом – створення командних постерів “We are friends!”. Аби заохотити дітей до подальшого спілкування у таборі та вдосконалити писемне мовлення вчитель Ковальчук Н.В запропонувала влаштувати переписку між вихованцями загону. В кінці кожного дня учні писали «комплімент – побажання» один одному та залишали у «The Camp Post», а кожен новий день у таборі розпочинався з приємного – діти отримували послання і з великим задоволенням сприймали повідомлення від друзів.

       Робота літнього мовного табору «Веселі канікули», який проходив з 29.05-8.06.2018р. у ТСШ №17, була спланована за тематичними днями, а саме: «День знайомства. Свято талантів», «Їжа. Пікнік», «Спорт», «Мій розпорядок дня», «Музика. Караоке», «Прогноз погоди», «День кольору», «Будь толерантним». Заняття із вчителями школи змінювалися роботою у комп’ютерному класі. Діти зареєструвалися студентами німецького цифрового дитячого університету Kinderuni, під час навчання в якому мали можливість познайомитися з різними галузями знань та досліджувати їх в ігровій формі, розвиваючи креативне мислення. Таким чином онлайн-платформа  Гете- Інституту не лише поглиблює знання дітей з німецької мови, а й розширює їхні знання з інших сфер науки. Так діти дізнались, як виготовляють желейні ведмедики та повітряні кульки, чому світяться світлячки, як працює залізничний шлагбаум тощо. У таборі панувала атмосфера взаємоповаги, зникли мовні бар’єри, комплекси й страхи. Ігри навчили дітей діяти однією командою, допомагати один одному.

1

       У ТЗОШ №25 11.06-23.06.2018р. працював мовний табір “English Summer Camp”. Учні середньої ланки та учасники шкільного євроклубу «Єврознай» допомагали керівникам в організації та проведенні цікавих занять, розважальних та пізнавальних ігор. Учасники із задоволенням складали правила перебування у таборі. Неймовірно красиві проекти і велике бажання якомога краще справитися із завданнями вели кожну із команд до перемог. На останньому занятті кожен учасник табору був нагороджений сертифікатом та солодким подарунком.

1

       Основне завдання, яке стоїть перед вчителями перед початком роботи табору – виховання культури спілкування, прагнення до спілкування англійською та німецькою мовами, висловлення власних думок та поглядів іноземною мовою, розвиток та розкриття творчих здібностей школярів, спонукання до саморозвитку та самовдосконалення. Велике спасибі усім учителям, які долучилися до роботи у літніх мовних таборах!

 

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Створити безкоштовний сайт або блог на WordPress.com.

Up ↑

%d блогерам подобається це: