I семестр 2017-2018 н.р.

ЗВІТ

за I семестр 2017-2018 н.р.

про роботу методиста з іноземних мов Турчин О.М.

       У I семестрі 2017-2018 н.р. робота «Асоціації вчителів іноземних мов» зосереджувалась на вивченні та імплементації оновлених навчальних програм з іноземної мови, а також дотримання державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів з іноземної мови. Для оптимальної реалізації поставлених завдань функціонувала інтерактивна школа «Сучасний вчитель. Нові професійні стандарти».

       13.09.2017 методист з іноземних мов Турчин О.М. організувала та провела методичний консалтинг в рамках роботи «Педагогічної лабораторії», на якому учителям шкіл міста були надані інструкції та рекомендації щодо запровадження у навчальний процес нових підходів, що сприяють реалізації інтегрованих змістових ліній, та форм роботи, які відображають комунікативно-діяльнісний підхід до навчально-виховного процесу в рамках розвитку ключових життєвих компетентностей.

       20.10.2017 був проведений ряд засідань інтерактивної школи, а саме: «Дискусійний клуб вчителів початкової школи» та «Клуб спілкування вчителів англійської мови», на якому методист видавництва «MacMillan Education» Нестоїтер І.А. проводила тренінг для вчителів шкіл міста, метою якого було розкрити суть реалізації змісту державних програм з англійської мови у початкових класах та старшій школі та надати практичні поради з методики проведення інтегрованих уроків у початковій школі.

       13.12.2017 відбулося засідання «Педагогічної студії». Методист Турчин О.М. та вчителі Тернопільської класичної гімназії Рейтор М.В., Мудрик О.Б. та Остапенко С.В. провели семінар-практикум для вчителів німецької мови «Формування комунікативних компетентностей учнів у процесі проектної діяльності», метою якого було розкрити особливості формування комунікативних компетентностей  учнів у процесі проектної діяльності на уроках німецької мови та позаурочний час. Були проведені майстер-класи, на яких учителі шкіл міста удосконалювали свої вміння та навички  використання інтерактивних технік та прийомів на уроках німецької мови. Учитель ТСШ №5 Мариніна О.І. поінформувала учасників воркшопу з можливостями проекту “Міст до вищої освіти у Німеччині”.

       В період з 17 по 20 жовтня 2017 року у загальноосвітніх закладах міста Турчин О.М. скоординувала акцію “Вільно розмовляй англійською!” Волонтери зі Сполучених Штатів Америки проводили заняття з учнями шкіл, на яких дружні бесіди та жваве спілкування дозволили зануритися у доброзичливу атмосферу діалогу обидвох культур. Такі заходи підтримуються з метою реалізації впровадження ідей нової української школи,  впровадження  в навчально – виховний процес активних форм роботи, що передбачають набуття учнівською молоддю соціального досвіду.

       У період з 15.11.2017 по 06.12.2017 відбувався міський етап конкурсу “Учитель року – 2018” у номінації “Німецька мова”. Участь у конкурсі взяли 8 вчителів: Бойко І.Л. (ТСШ №3), Геляс І.І. (ТЗОШ №20), Кравчук Т.В. (ТСШ №29), Крушельницький О.Р. (ТСШ №17), Максимишин О.І. (ТСШ №17), Мудрик О.Б. (ТКГ), Стасишин О.З. (ТСШ №7), Ятчук М.А. (Гімназія «Гармонія»). У період з 15.11.2017 по 29.11.2017 року учасники міського етапу конкурсу виконували завдання в рамках конкурсного випробування “Урок”. Мета випробування: оцінити педагогічну майстерність конкурсантів. Оцінювалися професійні знання предмету і методики його викладання. 21/23.11.2017 року на базі ТСШ №17 учасники виконували завдання в рамках конкурсного випробування “Практична робота” (“Дискусійний клуб”). Мета випробування: оцінити вміння конкурсантів виконувати практичні завдання у межах навчального предмету, організувати роботу з учнями за темою дискусії, обраною в результаті жеребкування. 23.11.2017 року на базі ТСШ №17 конкурсанти виконували завдання в рамках конкурсного випробування “Методичний практикум”. Мета випробування:  оцінити методичну майстерність конкурсантів, уміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі Нової української школи, обирати оптимальні прийоми, способи, методи та засоби навчання для організації навчально-виховного процесу на уроці. Фахове журі, до складу якого входили Рокіцька Н.В. (ТНПУ), М’ясковський М.Є. (ТНПУ), Мариніна О.І. (ТСШ №5), Гнатишин Г.Л. (ТЗОШ №27), Куземко Н.Д. (ТНВК №6) визначило переможця. Ним стала вчитель гімназії “Гармонія” Ятчук М.А.

       В рамках святкування україно-німецького року мов 09.11.2017 був проведений культурознавчий івент «Діалог культур: світ німецьких традицій». Асоціація українських германістів, кафедра німецької філології та методики викладання німецької мови ТНПУ ім.В.Гнатюка за підтримки методиста з іноземних мов Турчин О.М. виступили з ініціативою провести країнознавче свято-вшанування Дня Св.Мартіна серед школярів і студентів. Учні тернопільських шкіл (ТСШ №17, вчителі Гайова А.В. та Микитюк Н.І.; Тернопільська класична гімназія, вчитель Рейтор М.В.; ТСШ №3, вчителі Гелюх Т.П. та Яковець О.В.; ТСШ №29, вчителі Ломакіна М.Я. та Бих О.Ю.; ТЗОШ №8, вчитель Татусь Т.В.) спільно із студентами відтворили найкращі німецькі традиції, з’ясували історію і звичаї цього свята, підготували обов’язкові на цьому святі  ліхтарі та розучили пісні про Мартіна. Така форма організації навчання служить не тільки передачі знань, залученню  до культури, формуванню певного бачення світу, а й розвитку і збереженню особистісної логіки, творчої уяви учня і педагога, стає джерелом творчого саморозвитку людини.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Створити безкоштовний сайт або блог на WordPress.com.

Up ↑

%d блогерам подобається це: